Sporto žurnalistai išbandė šiuolaikinę penkiakovę

Šiuolaikinės penkiakovės Stasio Šaparnio taurės turnyre jėgas išbandė ir sporto žurnalistai. Į Vilniaus lengvosios atletikos maniežą atvyko Asta Žukaitė (LNK), Rokas Buračas (Basketnews.lt), Romanas Buršteinas (Viasat Sport Baltic), Dominykas Genevičius (Sportas.lt), Dalius Matvejevas, Saulius Ramoška (Lietuvos žinios), Kęstutis Rimkus (Lietuvos rytas) ir Robertas Trakys (Sportin.lt). Prie mūsų prisijungė ilgametis žurnalistas Kęstutis Jauniškis su sūnumi Kipru ir Lietuvos šiuolaikinės penkiakovės federacijos prezidento Vaido Barakausko dukra Viltė.

Varžėmės kombinuotoje rungtyje – bėgimas ir šaudymas. Startavome, už 20 metrų šaudėme, tada bėgome ratą aplink maniežą, vėl šaudėme ir po pusantro rato bėgimo finišavome.

Prieš startą LŠPF generalinis sekretorius Viačeslavas Kalininas įspėjo, kad artėjant prie šaudyklos reikėtų sulėtinti žingsnį.

„Kitaip įsirėšite į sieną“, – įspėjo renginio organizatorius.

Romanas Buršteinas nusprendė padėtį patikrinti praktiškai. Kai sugalvojo vis dėlto stabdyti, buvo jau vėlu – kojos čiuožė į priekį. Sienos žmogus nepasiekė, bet stalą su visu šautuvu nušlavė.

Beliko fiksuoti falstartą ir varžybas pradėti iš naujo. Toliau viskas jau vyko be nesusipratimų.

Šaudykloje paaiškėjo, kad pataikyti nėra taip paprasta. Kita vertus, mes to ir tikėjomės. Užduotis buvo paprasta – pataikyti 5 kartus į taikinį ir bėgti toliau. Jei praėjus 50 sek. nebūni pataikęs 5 kartus, dedi pistoletą į vietą ir bėgi.

Profesionalai 5 kartus pataiko per 10 sek. Todėl jiems kiekvienas netaiklus šūvis kainuoja labai brangiai ir turi įtakos varžybų rezultatams.

Bet mes tai juk ne profesionalai ir šaudėme pirmą kartą. Po 5 kartus šaudykloje per 50 sek. po kartą sugebėjo pataikyti tik A. Žukaitė ir D. Matvejevas. Tačiau tai nesuteikė jokio pranašumo prieš kitus dalyvius, nes surinkti 5 taiklius šūvius prireikė beveik pilnų tų pačių 50 sek. Todėl išėjo taip, kad 5 taiklūs šūviai nesuteikė jokio laiko pranašumo prieš tuos, kurie pataikė tik po vieną kitą kartą.

Jau po varžybų su V. Kalininu aptarėme, kad būtų buvę teisingiau leisti bėgti tik pataikius 5 kartus. Stovi šaudykloje tol, kol tiek kartų pataikai. Tuomet galutiniai rezultatai tikrai būtų buvę kitokie. Gal kam nors ką nors būtų pavykę net visu ratu aplenkti 🙂 Taip bus kitą kartą 🙂

Na, bet šį kartą pergales lėmė ne taiklūs šūviai, o greitos kojos. Tai lėmė, kad pirmąją vietą užėmė Romanas Manęs-joks-stalas-nesustabdys Buršteinas, antrąją – K. Jauniškis, trečiąją – R. Trakys.

Ant prizininkų pakylos pirmojo laiptelio teko užkopti ir A. Žukaitei, kuriai iššūkį žadėjusios mesti kolegės manieže dėl užimtumo, deja, negalėjo pasirodyti. Antrasis moteriškosios prizininkų pakylos laiptelis atiteko V. Barakauskaitei.

Pasibaigus mūsų varžyboms Romanui taurę įteikė pats S. Šaparnis. Ir jis, ir V. Barakauskas po apdovanojimų ceremonijos padėkojo žurnalistams už atvykimą ir palinkėjo dar ne kartą susitikti šiuolaikinės penkiakovės varžybose.

Komentarai

komentarai