Sporto žurnalistai išsiaiškino savo badmintono čempioną

Lietuvos sporto žurnalistų federacijos nariai ir tiesiog aktyvūs sporto žurnalistai šiandien ryte susirinko į „SEB Areną“ išsiaiškinti geriausią badmintonininką. Dalyvauti čempionate užsiregistravo 20 žmonių, bet atvyko tik 18 – vieną užpuolė liga, o kito badmintoniškus giminės genus nuslopino darbiniai instinktai.

Turnyro išvakarėse ir prieš pat turnyrą Maksimas Vojevodinas itin spirgėjo dėl ketvirtfinalių surengimo. Matyt, norėjo apsidrausti galimo pralaimėjimo grupėje atvejui.

Pažiūrėjome, kad laiko užteks, ir ketvirtfinalių surengimas buvo patvirtintas. Ir oi kaip brangiai Maksui vėliau tai kainavo 🙂

Bet apie viską iš eilės. Grupėse vieno rato sistema žaidėme po 1 setą iki 11 taškų.

A grupėje Maksas be didesnio vargo ištaškė visus konkurentus – 11:4 su Aurimu Kuckailiu ir po 11:3 su Lina Motužyte, Sauliumi Ramoška ir Aurimu Budraičiu. Antras liko Saulius, toliau Aurimas B. ir Linutė.

B grupėje nutiko didžioji Makso nelaimė. Mat Šarūnas Mazalas čia apsilošė didžiausiu turnyro favoritu laikytą Romaną Buršteiną 11:9. Per kitus mačus Šaras susitvarkė su Modestu Krukausku 11:3, o su Dominyku Genevičiumi ir Gabriele Miknevičiūte – 11:7. Romanui dar teko pavargti su Modestu (11:9), bet vis dėlto pavyko užimti grupėje antrąją vietą ir prasimušti į ketvirtfinalį. Toliau B grupėje išsirikiavo Modestas, Dominykas ir Gabrielė.

C grupėje pirmąją vietą užėmė Dalius Matvejevas, tik su pratęsimais įveikęs Kęstutį Rimkų (13:11) ir Edgarą Maslauską (12:10). Per pastarųjų mūšį dėl 2 vietos ir bilieto į ketvirtfinalį Edgaras laimėjo 11:4. Ketvirtoji vieta grupėje atiteko Astai Žukaitei.

D grupėje buvo užfiksuota dar viena staigmena. Antruoju turnyro favoritu laikytas ir tokį įvertinimą visiškai nepelnytu vadinęs Julius Bliūdžius nusprendė savo nuomonę pagrįsti faktais ir pralaimėjo Ramūnui Grumbinui 9:11. Vis dėlto vėliau Julius įveikė Justiną Valiuškevičių, Ingridą Petuchovaitę ir užėmė antrąją vietą. Trečias liko Justas, o ketvirta – Ingrida. Ingrida šioje vietoje nusipelno atskiro paminėjimo, nes sužaidė išskirtinį merginoms pirmojo etapo mačą – Ramūnui nusileido tik 11:13.

Trumpai atsikvėpėme ir pradėjome atkrintamąsias. Jose visi mačai jau buvo žaidžiami iki 21 taško.

Norėjai Maksai ketvirtfinalio? Tai štai prašom – Romanas jūsų paslaugoms! Final score – 5:21.

Tas pats likimas ištiko Dalių, kuriam teko sukryžiuoti raketes su Juliumi. Pusę seto vyko lygi kova, C grupės laimėtojas pirmavo 9:6, bet mačą 21:14 laimėjo Julius.

Kitur Šarūnas nugalėjo Aurimą K. 21:9, o Ramūnas susitvarkė su Edgaru 21:11.

Taip į pusfinalį pateko po 2 žmones iš B ir D grupių, o kitiems beliko žaisti savo malonumui dvejose laisvomis likusiose aikštelėse.

Merginos vienoje iš jų surengė sau atskirą čempionatą su reguliariuoju turnyru, pusfinaliu ir finalu. Čempione tvirtai tapo Ingrida.

Baigiamosiose pagrindinio čempionato kovose intrigos beveik nebuvo. Pusfinalyje Romanas 21:8 nugalėjo Ramūną, o Julius 21:12 – Šarūną.

Taip du žmonės, kurie savo grupėse užėmė antrąsias vietas, vis dėlto atėjo ten, kur ir turėjo būti.

Mažajame finale Šarūnas palaužė Ramūną 21:13, o didžiajame Romanas įrodė, kad šiuo metu tikrai yra geriausias badmintono žaidėjas tarp sporto žurnalistų – tvirta pergalė rezultatu 21:6.

Apdovanojimo ceremonijoje „SEB Arenos“ treneris Ramūnas Stapušaitis padėkojo visiems susirinkusiems žurnalistams ir džiaugėsi, kad žurnalistai patys išbandė tikrąjį – ne paplūdimio – badmintoną.

Visi prizininkai gavo specialius prizus ir po kuponą nemokamam badmintono žaidimui „SEB Arenoje“. Romanui atiteko 3 val. kuponas, Juliui – 2 val., Šarūnui – 1 val.

Merginų čempionato laimėtoja Ingrida liko be taurės, bet su gėlių puokšte ir 3 val. badmintono žaidimo kuponu.

Po apdovanojimų paaiškėjo, kad 2 val. žaidimo daugumai buvo per mažai. Visos aikštelės mums buvo rezervuotos 3 valandoms, tad absoliuti dauguma dar valandą pliekėsi iš visų jėgų vienetų ir dvejetų kovose. Ta proga mano dešinė dabar kaip įmanydama protestuoja prieš teksto rašymą ir keršija už patirtą krūvį nuolatiniu ne tų mygtukų spaudymu.