Sporto žurnalistai ir posėdžiavo, ir rungtyniavo

Vilniuje, „SEB arenoje“, vasario 29 dieną surengtas Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) metinis susirinkimas. Jame organizacijos prezidentas Tautvydas Vencevičius pateikė 2019 m. metinės veiklos bei finansinės veiklos ataskaitas, pristatė 2020 m. veiklos programą ir planuojamą biudžetą. LSŽF Revizijos komisijos ataskaitą pateikė Komisijos pirmininkas Saulius Ramoška.

LSŽF metinio susirinkimo dalyviai. Foto: Ervinas Kvitkauskas

Baigę svarstyti aktualius LSŽF veiklos klausimus, susirinkimo dalyviai patraukė į aikštyną, kur išbandė jėgas jau tradiciniu tapusiame sporto žurnalistų badmintono turnyre.

Jau prieš turnyrą nugalėtojas praktiškai buvo aiškus – daugkartinio čempiono meistriškumas mažai kam kėlė abejonių. Dėl kitų prizinių pozicijų virė atkakli kova. Iš viso turnyre dalyvavo 10 sporto žurnalistų. Pavydėtiną atkaklumą, ištvermę ir ryžtą pademonstravo Lietuvos krepšinio lygos (LKL) komunikacijos direktorius Šarūnas Mazalas. Net trijose iš keturių kovų pirmajame etape jam teko žaisti tris setus (buvo kovojama iki dviejų laimėtų setų), o ketvirtfinalyje Šarūnas po dramatiškai susiklosčiusio mūšio 16:14, 0:15, 16:14 įveikė LSŽF prezidentą T. Vencevičių. Pusfinalyje aiškiam favoritui ir be nuostolių penktojo čempiono titulo link žygiavusiam „TV3 Sport“ komentatoriui Maksimui Vojevodinui pasipriešinti nepavyko, mačas buvo pralaimėtas 4:15, 1:15. Vis dėlto, be apdovanojimo Š. Mazalas neliko – kovoje dėl trečiosios vietos jis nugalėjo Sostinės krepšinio mokyklos valdybos pirmininką, buvusį sporto žurnalistą Andrių Čerškų.

Sporto žurnalistų badmintono turnyro dalyviai. Foto: Stasys Petkus

Finale raketes surėmė daugkartinis čempionas M. Vojevodinas ir radijo stoties M-1 sporto ir muzikos redaktorius Rimas Mauricas. Abiejų finalininkų kelias iki lemiamo mūšio susiklostė panašiai. Abu jie grupėse iškovojo po keturias pergales iš tiek pat galimų, užtikrintai įveikė ketvirtfinalio ir pusfinalio barjerus. Finale M. Vojevodinas įrodė, kad ne veltui buvo laikomas favoritu. Jis šventė pergalę 21:6, 21:15.

Informaciją parengė Ingrida Petuchovaitė ir Tomas Gaubys