Karantinas neatvėsino tradicinių krepšinio turnyro aistrų

Pandemija atidėjo tradicinį pavasarinį Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dienos krepšinio turnyrą, tačiau nesumažino žurnalistų, Seimo politikų ir LTOK rėmėjų ryžto kautis. Karštoje LSD „Žalgiris” sporto centro salėje antradienį gerokai kaito ir krepšininkų aistros, kurios po turnyro, surengto Tarptautinės sporto žurnalistų dienai paminėti, virto tradiciniu smagiu bendravimu apie sportą ir žiniasklaidą.

Foto: Saulius Čirba

Jau septynioliktus metus vykstančias varžybas laimėjo veteranų klubo „Perlas” ekipa, kurioje rungtyniavo pirmasis Lietuvos olimpinis čempionas Romas Ubartas, LKL generalinis direktorius Romualdas Brazauskas, keli buvę profesionalūs krepšininkai. Pirmąjį mačą jie įnirtingai kovėsi su Lietuvos sporto žurnalistų federacijos komanda ir šventė pergalę 41:38 (23:12). Buvo žaidžiami du kėliniai po 10 minučių.

Foto: Saulius Čirba

Iškart po šių rungtynių „Perlo” vyrai, vadovaujami garsaus trenerio Rimanto Endrijaičio, stojo į kovą su Seimo narių ir darbuotojų komanda, kurioje žaidė ir Seimo valdančiosios daugumos lyderis Ramūnas Karbauskis. Seimo ekipa iš pradžių solidžiai priešinosi išvargintiems mačo su žurnalistais varžovams. Tačiau buvusių profesionalių krepšininkų rankos nedrebėjo, o „Perlas” įveikė politikus 33:18 (19:11), tapdamas ir turnyro nugalėtoju.

Rungtynės dėl paskutinės pergalės ir antrosios vietos turnyre tarp žurnalistų ir politikų virto tikra aistrų audra. Vis dėlto, greitesni ir taiklesni LSŽF atstovai jau pirmajame kėlinyje sukaupė didelę persvarą ir rungtynes laimėjo 37:28 (21:11).

Visus varžybų dalyvius specialiais LTOK prizais apdovanojo ir pasveikino LTOK prezidentė Daina Gudzinevičiūtė, o Tarptautinės sporto žurnalistų dienos atminimo medaliais apdovanojo LSŽF prezidentas Tautvydas Vencevičius

Foto: Saulius Čirba

Varžybos kasmet nuo 2004-ųjų vyksta gegužės pradžioje minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną (gegužės 7 d.). Šįmet tam sutrukdė karantinas, tačiau trijų komandų turnyrą nutarta surengti artėjant liepos 2-ajai – Tarptautinei sporto žurnalistų dienai.