LSŽF ragina taikyti sankcijas propagandai tarnaujančioms Rusijos ir Baltarusijos sporto žurnalistų asociacijoms

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) kreipėsi į Tarptautinę sporto žurnalistų asociaciją (AIPS), kad dėl karo Ukrainoje neribotam laikui būtų suspenduota Rusijos ir Baltarusijos sporto žurnalistų asociacijų narystė arba jos būtų šalinamos iš AIPS.

Pirmadienį vykusiame nuotoliniame AIPS posėdyje LSŽF prezidentas Tautvydas Vencevičius paragino AIPS vadovą Giannį Merlo prisidėti stabdant skleidžiamą propagandą apie karo įvykius Ukrainoje ir suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos sporto žurnalistų veiklą tarptautiniuose sporto renginiuose.

„Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paragino visas tarptautines sporto federacijas ir varžybų organizatorius neleisti varžybose dalyvauti Rusijos ir Baltarusijos sportininkams ir oficialiems asmenims. Prie oficialių asmenų galima priskirti ir šių šalių žurnalistus. Gyvendami agresorių kaimynystėje matome, kad žurnalistus vienijančios organizacijos yra išnaudojamos propagandos tikslais ir tenkina diktatorių artimos aplinkos asmenų poreikius. Tokioms Rusijos ir Baltarusijos organizacijoms ne viena pasaulinėje sporto žurnalistų bendruomenėje“, – teigia T. Vencevičius.

Pasak AIPS prezidento G. Merlo, pašalinti ar suspenduoti Rusijos ir Baltarusijos sporto žurnalistų asociacijų negalima dėl AIPS įstatuose esančių spragų. Tačiau AIPS vadovas pažadėjo, kad šis klausimas bus svarstomas antradienį vyksiančiame AIPS Vykdomojo komiteto posėdyje. AIPS ketina kreiptis į Tarptautinę žurnalistų federaciją (IFJ), kad ši, didžiausia pasaulyje žurnalistus vienijanti organizacija, priimtų atitinkamus sprendimus dėl galimų sankcijų Rusijos ir Baltarusijos žurnalistų organizacijoms.

„Kasdien tenka bendrauti su karą išgyvenančiais Ukrainos žurnalistais. Ši valstybė priversta kovoti ne tik karo, bet ir propagandiniame lauke. Todėl privalome jiems suteikti visokeriopą pagalbą, kovojant prieš žurnalistais besivadinančių veikėjų Rusijos ir Baltarusijos žiniasklaidoje skleidžiamą melą“, – tvirtina LSŽF prezidentas.

Siūlymams stabdyti Rusijos ir Baltarusijos sporto žurnalistų asociacijų narystę AIPS ar taikyti kitas sankcijas, pritarė ir kitų nacionalinių sporto žurnalistų asociacijų vadovai.