Garbės prezidentė

Laima Janušonytė

Ilgametė LRT žurnalistė Laima Janušonytė vadovavo LSŽF 2004-2013 metais, jos iniciatyva pradėti rengti kasmetiniai LSŽF geriausių sportininkų ir žurnalistų rinkimai. 2013-aisiais, baigusi antrąją kadenciją prezidentės pareigose, L. Janušonytė buvo išrinkta LSŽF Garbės prezidente.

2005 metais Maroke vykusiame 68-ajame Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) kongrese L. Janušonytė buvo išrinkta šios organizacijos viceprezidente. Už ją balsavo 50 iš 86 delegatų.

2009 ir 2013 metais Lietuvos atstovė buvo perrinkta AIPS viceprezidente dar 2 kadencijoms.

2009-aisiais L. Janušonytė slaptame, elektroniniame balsavime surinko daugiausia balsų (74 iš 78 galimų).

„Mane šiek tiek nustebino, kad aš gavau didžiausią kiekį balsų – dėkoju už palaikymą. Prieš 4 metus Marakeše mane palaikančių šalių buvo mažiau, todėl malonu, kad mano darbą AIPS kolegos įvertino palankiai ir išrinko mane naujai kadencijai. Tai įpareigoja skirti dar daugiau dėmesio sporto žurnalistų darbo sąlygų gerinimui didžiausiuose sporto renginiuose. Sporto žurnalistikoje yra nemažai problemų – norisi daugiau dėmesio skirti meistriškumo klausimams, jaunųjų sporto žurnalistų rengimui“, – 2009-aisiais sakė L Janušonytė.

2013-ųjų balsavime Lietuvos atstovė gavo 80 balsų iš 103 galimų.

„Visi žinome, kad mažų šalių atstovams nėra paprasta užimti vadovaujančias pareigas tarptautinėse organizacijose – mes negalime pažadėti įspūdingų brangiai kainuojančių renginių, tokių kaip olimpinės žaidynės ar universiados, ir taip parodyti savo reikšmę pasauliui, – 2013 metais po AIPS kongreso teigė L. Janušonytė. – Tačiau mes galime dalintis savo patirtimi, rodyti savo pastangas, padėti susikalbėti skirtingoms kultūroms ir būti svarbia tarptautinės organizacijos dalimi“.