2006

Geriausiais 2006 metų Lietuvos sportininkais šalies sporto žurnalistai išrinko disko metiką Virgilijų Alekną ir šachmatininkę Viktoriją Čmilytę.

Metų komandos titulas atiteko Klaipėdos universiteto Lotynų Amerikos sportinių šokių ansambliui „Žuvėdra”, o geriausiu treneriu išrinktas šalies šiuolaikinės penkiakovės rinktinės treneris Jurijus Moskvičiovas.

Antrą kartą surengtuose rinkimuose balsavo beveik 50 LSŽF narių.

Laureatai buvo pagerbti Vilniuje, LRT klube, surengtose iškilmėse, kuriose dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas bei Kūno kultūros ir sporto departamento generalinis direktorius Algirdas Raslanas.

Praėjusių metų Europos čempionas V. Alekna iškart po ceremonijos išvyko į Taliną, kur tęs pasirengimą naujajam sezonui. Praėjusiais metais visas varžybas laimėjęs atletas šiemet sieks trečiojo pasaulio čempiono titulo.

Pernai pasaulio čempionato bronzos medalį iškovojusi V. Čmilytė į Vilnių atvyko iš Rygos, kur šachmatininkė šiuo metu gyvena ir studijuoja. Dėl iškilmių jai teko pakoreguoti egzamino datą.

„Praėję metai man buvo sėkmingiausi. Man didelė garbė, kad sporto žurnalistai išrinko geriausia šalies sportininke. To nesitikėjau”, – po apdovanojimo sakė 23 metų šachmatininkė.

2006 metų Europos čempionatą laimėjusiai, o planetos pirmenybėse antrąją vietą užėmusiai „Žuvėdrai” iškilmėse atstovavo daugkartiniai pasaulio ir Europos čempionai Linas Lapėnas ir Ieva Žilienė.

J. Moskvičiovas laimėjo rinkimus didžiausia persvara, surinkęs kone maksimalų balsų skaičių. Toks įvertinimas neatsitiktinis – pernai jo auklėtiniai Edvinas Krungolcas ir Andrejus Zadneprovskis laimėjo planetos pirmenybių auksą bei bronzą.

„Padedami rėmėjų pratęsėme tradiciją išrinkti geriausius. Šiemet rinkome ne tik Metų sportininką, sportininkę ir komandą, bet ir trenerį, – sakė LSŽF prezidentė ir Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidentė Laima Janušonytė. – Tokias apklausas kasmet rengia daugelio šalių sporto žurnalistai.”

V. Čmilytei, V. Aleknai ir J. Moskvičiovui buvo įteikti bendrovės „Ogmios Astra” laikrodžių salono „Šveicarija” laikrodžiai „Candino”, o „Žuvėdrai” atiteko bendrovės „Hummel” atstovybės Lietuvoje įsteigtas 3000 litų čekis.