2008

apdovanoti geriausiais 2008 metų Lietuvos sportininkais šalies sporto žurnalistų išrinkti Pekino olimpinių žaidynių vicečempionai buriuotoja Gintarė Volungevičiūtė ir penkiakovininkas Edvinas Krungolcas.

Metų komandos titulas atiteko Pekino parolimpinių žaidynių vicečempionei Lietuvos aklųjų riedulio (golbolo) rinktinei, kuriai Kinijoje atstovavo Nerijus Montvydas, Arvydas Juchna, Žydrūnas Šimkus, Saulius Leonavičius, Genrikas Pavliukianecas ir Marius Zibolis.

Geriausiu treneriu antrą kartą išrinktas šiuolaikinės penkiakovės treneris Jurijus Moskvičiovas.

Laureatai apdovanoti Vilniuje, Lietuvos radijo ir televizijos klube, surengtose iškilmėse, kuriuose dalyvavo ir Lietuvos tautinio olimpinio komiteto prezidentas Artūras Poviliūnas. Ketvirtą kartą surengtuose rinkimuose balsavo 44 Lietuvos sporto žurnalistų federacijos nariai.

G. Volungevičiūtė rinkimuose aplenkė stalo tenisininkę Rūtą Paškauskienę ir bėgikę Liną Grinčikaitę, o E. Krungolcas pranoko disko metiką Virgilijų Alekną ir kitą penkiakovininką Andrejų Zadneprovskį.

G. Volungevičiūtė žurnalistams sakė, kad šie metai jai buvo labai sėkmingi. „Šiemet išsipildė daug svajonių. Dievas nepagailėjo daug ko. Nebedrįstu nieko prašyti, nes tiek daug visko buvo”, – teigė 26-erių metų olimpinė vicečempionė, kuri po Pekino olimpinių žaidynių ištekėjo už tituluoto Brazilijos buriuotojo Roberto Šeito (Robert Scheidt).

G. Volungevičiūtė sakė, kad ji Kalėdoms išvyks į Braziliją, o sausį ir vasarį praleis Lietuvoje.

„Šiuo metu man – atokvėpis, o kito sezono planai paaiškės kitais metais. Dabar dar nejaučiu, kad galėčiau imtis rimto darbo. Reikia dar laiko, kad pasiilgčiau sporto, atsirastų motyvacija”, – sakė geriausia šalies sportininkė.

E. Krungolcas taip pat pabrėžė, kad 2008-ieji jam buvo labai geri tiek sporte, tiek asmeniniame gyvenime. „Iki šiol tokių gerų metų nebuvo”, – teigė 35-erių metų penkiakovininkas, kuris rugsėjo pradžioje taip pat sukūrė šeimą.

E. Krungolcas sakė, kad kol kas pertrauka jo sportiniame gyvenime nenumatyta. „Apie tai minčių nekyla, nes mano amžius gana brandus. Po pertraukos būtų labai sunku sugrįžti”, – teigė olimpinis vicečempionas.

Nuo kitų metų keisis šiuolaikinės penkiakovės taisyklės – šaudymo ir bėgimo rungtys bus sujungtos. E. Krungolcas sakė, kad prie naujo formato bus nelengva priprasti, ypač patyrusiems penkiakovininkams.

Lietuvos aklųjų riedulio rinktinės vyriausiasis treneris Karolis Levickis pažymėjo, kad žurnalistų pripažinimas – didžiulis paskatinimas komandai siekti naujų pergalių.

Šviesios atminties žurnalistų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos skirtos sporto fotografui Alfredui Pliadžiui ir ilgametei „Sporto” laikraščio žurnalistei bei knygų apie sportą autorei Marytei Marcinkevičiūtei.