2010

Lietuvos sporto žurnalistai geriausiais 2010 metų šalies sportininkais išrinko dviratininkę Simoną Krupeckaitę ir krepšininką Liną Kleizą.

28-erių metų S. Krupeckaitė, kuri geriausia Lietuvos sportininke išrinkta antrus metus iš eilės, šių metų pasaulio dviračių treko čempionate Danijoje iškovojo aukso medalį keirino rungtyje, 500 m atskiro starto lenktynėse užėmė antrąją vietą bei pelnė bronzos medalius asmeninėse ir komandų (su Gintare Gaivenyte) sprinto rungtyse. Europos čempionate Lenkijoje Lietuvos dviratininkė pelnė sidabro medalį keirino rungtyje ir bronzos padovanojimą 200 m sprinto rungtyje. Beje, S. Krupeckaitė gegužės 29 dieną Rusijos sostinėje Maskvoje per Europos taurės varžybų antrąjį etapą pagerino pasaulio 200 metrų sprinto rungties rekordą.

Sporto žurnalistų apklausoje S. Krupeckaitė surinko 71 proc. balsų.

Antrąją vietą užėmė stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė (21,1 proc.). Europos čempionato dvejetų (su ruse Oksana Fadejeva) varžybų nugalėtoja pelnė bronzos medalį vienetų varžybose bei iškovojo bronzą Europos mišrių dvejetų pirmenybėse (su serbu Aleksandru Karakaševičiumi).

Trečia liko pasaulio čempionato ir pasaulio taurės finalinių varžybų sidabro medalio laimėtoja bei Europos čempionato bronzos medalio savininkė penkiakovininkė Donata Rimšaitė (7,9 proc.).

25-erių metų L. Kleiza padėjo Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei iškovoti bronzos medalius pasaulio čempionate Turkijoje. Praėjusį sezoną Pirėjo „Olympiacos” (Graikija) klube rungtyniavęs 203 cm ūgio puolėjas buvo išrinktas į simbolinį geriausių planetos pirmenybių žaidėjų penketą.

L. Kleiza praėjusį sezoną su „Olympiacos” komanda tapo vyrų krepšinio klubų Eurolygos vicečempionu bei pelnė rezultatyviausio Eurolygos varžybų žaidėjo apdovanojimą.

L. Kleiza rinkimuose surinko 44,7 proc. balsų.

Antrąją vietą užėmė tenisininkas Ričardas Berankis (15,8 proc.), o trečiąją – pasaulio ir Europos jaunimo (iki 20 metų) sunkios atletikos čempionas Aurimas Didžbalis (13,2 proc.).

Metų komandos titulas atiteko pasaulio čempionato bronzą iškovojusiai Lietuvos vyrų krepšinio rinktinei, kuri sporto žurnalistų apklausoje surinko net 92,1 proc. balsų. Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Kęstutis Kemzūra pripažintas geriausiu metų treneriu (86,8 proc.).

Geriausios komandos rinkimuose antrąją ir trečiąją vietas užėmė šiemet Europos čempionėmis tapusios Lietuvos jaunių (iki 18 metų) vaikinų krepšinio rinktinė (7,9 proc.) bei Lietuvos jaunimo (iki 20 metų) regbio rinktinė (2,6 proc.).

Geriausio trenerio rinkimuose antras likos dviratininkės S. Krupeckaitės treneris ir vyras Dmitrijus Leopoldas (10,4 proc.), o trečias – šiuolaikinės penkiakovės treneris Jurijus Moskvičiovas (5,2 proc.).

Kartu su sportininkais pasveikinti ir šių metų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai. Jiems buvo įteiktos tradicinės šviesios atminties žurnalistų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos.

LSŽF prezidiumo sprendimu, R. Grinbergienės premija, kurią įsteigė loterijų firma „Olifėja”, už ryškiausius metų darbus skirta jaunam žurnalistui Mindaugui Augusčiui, kuris keletą metų dirbo „Vilniaus dienos” dienraštyje, o neseniai ėmė rašyti naujienų portale „Delfi.lt”.

A. Krukausko premija, kurią įsteigė Lietuvos sporto draugija „Žalgiris”, už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta šalies sporto komentatorių patriarchui Virgilijui Mundriui.