2011

Geriausiais 2011 metų šalies sportininkais Lietuvos sporto žurnalistai išrinko šiuolaikinės penkiakovės atstovę Laurą Asadauskaitę ir irkluotoją Mindaugą Griškonį.

Geriausios komandos titulas vienbalsiai atiteko Lietuvos vaikinų (iki 19 metų) krepšinio rinktinei, o jos 35 metų treneris Kazys Maksvytis (42,5 proc. balsų) išrinktas geriausiu treneriu.

Septintą kartą surengtoje Lietuvos sporto žurnalistų federacijos (LSŽF) narių apklausoje L. Asadauskaitė gavo 39,6 proc. balsų. 27 metų sportininkė, kurią treniruoja Jevgenijus Kliosovas, šiemet nežadėjo daug medalių, bet po dukros gimimo į didįjį sportą sugrįžo su trenksmu. Vilnietė sugebėjo laimėti bronzą pasaulio čempionate ir asmeninėse varžybose, ir mišrių komandų estafetės varžybose su Justinu Kinderiu. Laura pasaulio taurės varžybų finale buvo antra, o Europos čempionate – penkta.

Antrąją vietą užėmė dviejų Europos stalo teniso čempionato medalių laimėtoją stalo tenisininkė Rūta Paškauskienė (27 proc.), o trečiąją – Europos šachmatų čempionė Viktorija Čmilytė (22,9 proc.).

M. Griškoniui atiteko 36,7 proc. balsų. Vienvietę irkluojantis 25 metų atletas, kurį treniruoja Alfonsas Mikšys, šiemet labiausiai norėjo iškovoti bilietą į Londono olimpines žaidynes ir tai padarė pasaulio čempionate, kur užėmė septintąją vietą. Kai buvo pasiektas šis tikslas, sportininkas nenurimo ir Europos čempionate dar kartą sutelkė visas jėgas, tapęs čempionu ir pakartojęs 2009 metų triumfą.

Antrąją vietą užėmė naudingiausias pasaulio jaunimo krepšinio čempionato žaidėjas Jonas Valančiūnas (24,5 proc.), o trečiąją – pasaulio bokso čempionato bronzos medalio laimėtojas Egidijus Kavaliauskas (20,4 proc.).

Kartu su sportininkais bus pasveikinti ir 2011-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai, kuriems bus įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos. LSŽF prezidiumo sprendimu R. Grinbergienės premija, kurią įsteigė loterijų firma „Olifėja”, už ryškiausius metų darbus paskirta ilgamečiam Lietuvos televizijos operatoriui ir fotografui Stasiui Petkui. A. Krukausko premija, kurią įsteigė Lietuvos sporto draugija „Žalgiris”, už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta šalies sporto žurnalistikos veteranui Algiui Matulevičiui.

Laureatai bus pagerbti antradienį 16 val. Vilniuje rengiamose apdovanojimų iškilmėse.

„Šie metai Lietuvos sportui nepagailėjo įvairiausios prabos medalių. Jų buvo daugiau nei praėjusiais metais, tačiau asmeninėse rungtyse nebuvo tokių ryškių pergalių, kurios viską taip nustelbtų, kaip jaunųjų krepšininkų rinktinės triumfas pasaulio čempionate. Todėl kova dėl asmeninių titulų buvo kaip reta atkakli – viską lėmė vos keli balsai. Laura Asadauskaitė įrodė, kad priklauso pasaulio elitui ir kiekvienose varžybose yra pretendentė į aukščiausias vietas. Mindaugas Griškonis irgi jau ne pirmi veža medalius iš Europos čempionatų, todėl šis pripažinimas jam galbūt taps dar vienu paskatinimu. Renkant Metų sportininkę šįkart nepasisekė pastarųjų dvejų metų laureatei dviratininkei Simonai Krupeckaitei, kuri taupė jėgas Londono olimpinėms žaidynėms ir nelepino medalių gausa. Nors ir laimėjo pasaulio čempionato sidabrą, šiemet ji apklausoje liko tik ketvirta”, – teigė LSŽF prezidentė ir Tarptautinės sporto žurnalistų asociacijos (AIPS) viceprezidentė Laima Janušonytė.