2013

R. Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus

Gintaras Šiuparys („Lietuvos rytas”)

A. Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai

Rimgaudas Tirilis

Metų sportininkė

1. Rūta Meilutytė (plaukimas) – 47,6 proc. balsų
2. Laura Asadauskaitė (šiuolaikinė penkiakovė) – 31,3
3. Vilma Rimšaitė (BMX dviračiai) – 4,5

Metų sportininkas

1. Justinas Kinderis (šiuolaikinė penkiakovė) – 43,9 proc.
2. Jevgenijus Šuklinas (kanojų irklavimas) – 22,8
3. Mantas Kalnietis (krepšinis) – 15,0

Metų komanda

1. Moterų irklavimo porinė dvivietė (Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė) – 65,9 proc.
2. Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė – 31,7
3. Vyrų irklavimo porinė dvivietė (Rolandas Maščinskas ir Saulius Ritteris) – 2,4

Metų treneris

1. Jonas Kazlauskas (krepšinis) – 43,9 proc.
2. Algirdas Kazimieras Arelis (irklavimas) – 19,5
3. Jonathanas Ruddas (plaukimas) – 17,1

RENGINIO NUOTRAUKŲ GALERIJA


Lietuvos sporto žurnalistai geriausiais 2013-ųjų Lietuvos atletais pripažino pasaulio ir dukart Europos čempionę plaukikę Rūtą Meilutytę, pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempioną Justiną Kinderį, pasaulio, Europos ir universiados čempiones moterų porinės dvivietės irkluotojas Donatą Vištartaitę ir Mildą Valčiukaitę, o geriausiu treneriu išrinko Europos vicečempionės Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės strategą Joną Kazlauską.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tradicinėje 9-ąjį kartą surengtoje savo narių apklausoje geriausiais 2013 metų šalies sportininkais išrinko 16-metę plaukikę Rūtą Meilutytę ir 26 metų penkiakovininką Justiną Kinderį.

Sporto žurnalistų balsavime Metų komanda pripažinta moterų irklavimo porinė dvivietė – 24 metų Donata Vištartaitė ir 19-metė Milda Valčiukaitė, o Metų treneriu – šalies vyrų krepšinio rinktinės treneris 59 metų Jonas Kazlauskas.

Sporto žurnalistų išrinkti Metų laureatai pagerbti pirmadienį, gruodžio 16 d., Vilniuje surengtose apdovanojimų iškilmėse.

Kartu su sportininkais pasveikinti ir 2013-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai. Jiems įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos, kurias įsteigė loterijų firma „Olifėja“.

LSŽF prezidiumo sprendimu R.Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus paskirta paskirta 41 metų „Lietuvos ryto“ žurnalistui Gintarui Šiupariui. Šiauliuose dirbantis ir ne tik sporto temomis rašantis, bet ir puikiai fotografuojantis G.Šiuparys šiais metais už savo rašinius ir aktyvią pilietinę poziciją buvo tapęs kai kurių Šiaulių valdininkų taikiniu. Šiaulių arenos valdytojai trukdė jam atlikti žurnalisto pareigas, nesuteikdami akreditacijos, o dėl kritinių rašinių padavė į teismą. Tačiau G.Šiuparys laimėjo teismus ir apgynė savo pozicijas. Šie metai Gintarui buvo išskirtiniai ir asmeniniame gyvenime – spalio mėnesį jam gimė trečioji atžala dukra Rusnė.

A.Krukausko premija už gyvenimą, pašvęstą sporto žurnalistikai, skirta ištikimam sporto puoselėtojui Rimgaudui Tiriliui. 78 metų sporto žurnalistas ir istorikas didelę savo gyvenimo dalį paskyrė tarnybai armijoje, o pastaruosius 30 metų atidavė sportui. Jis dirbo laikraštyje „Sportas“, bokso ir sunkiosios atletikos federacijose, o daugiausia laiko paskyrė knygų apie boksą ir ir imtynes rašymui. R.Tirilis yra parašęs penkias knygas apie sportą, o kitais metais išeis dar viena.

Šiemet LSŽF išrinko dar vieną laureatą – siekiant populiarinti sveiką gyvenimo būdą vyko LSŽF bėgimo čempionatas, kurio dalyviai rinko taškus įvairiose bėgimo varžybose. Bendrojoje viso sezono įskaitoje nugalėtoju tapo „Lietuvos ryto“ televizijos sporto žurnalistas Edgaras Maslauskas, kuriam prizą skyrė Lietuvos lengvosios atletikos federacija.

“2013-ieji ir Lietuvos sportui, ir Lietuvos sporto žurnalistų federacijai buvo labai įdomūs ir kupini įvykių metai. Nors po sėkmingų Londono olimpinių žaidynių buvo galima tikėtis atoslūgio, šiemet Lietuvos sportininkai rungtyniavo dar geriau ir iškovojo tiek svarbių titulų, kad net ne visi pasaulio čempionai tapo mūsų rinkimų laureatais, – sakė LSŽF prezidentas Gintaras Nenartavičius. – Ar daug pasaulyje yra tokių šalių, kur olimpinės ir pasaulio čempionės dėl metų titulo konkuruoja tarpusavyje?

Nors geriausi šalies sportininkai vis dar neturi Lietuvoje tokių sąlygų rengtis varžyboms, kokių yra verti, o Lietuvos sporto vadovai dėl kiekvieno sportui skiriamo lito turi ilgai lankstytis Seimui ir Vyriausybei, mūsų šalies sportas turi ateitį.

Puikus įrodymas – tarsi iš niekur atsiradusi moterų porinė dvivietė. Dvi jaunos irkluotojos šiemet laimėjo viską ir tikrai buvo vertos Metų komandos vardo. O populiariausia šalyje sporto šaka šiemet irgi daug pasiekė, todėl vyrų rinktinės treneris neatsitiktinai tapo Metų treneriu.

Ir tai ne jokia kompensacija J.Kazlauskui už tas aistras, kurios virė po Europos čempionato – tiesiog sporto žurnalistai stengėsi objektyviai įvertinti trenerių įdėtas pastangas.
Manau, kad LSŽF rengiami Metų laureatų rinkimai teisingai atspindi Lietuvos sporto pasiekimus. Jų rezultatai kasmet atsiduria ir pasaulio sporto metraščiuose, nes būtent tokiu principu laureatai renkami daugumoje pasaulio šalių.

Dėkoju kolegoms už aktyvų dalyvavimą ir bendradarbiavimą, o Lietuvos sporto federacijų sąjungai ir kitiems partneriams – už paramą rengiant apdovanojimų ceremoniją.“

Metų laureatus Lietuvos sporto žurnalistai renka nuo 2005-ųjų. Geriausiems metų sportininkams (arba jų atstovams) iškilmėse įteikti LSŽF prizai ir laureatų diplomai. Žurnalistai dar gavo pinigines premijas.